Opinie naszych czytelników

Opinie naszych czytelników

Dowiedz się co sądzą o nas czytelnicy

„Monitor Prawa Bankowego” jest unikatowym periodykiem na rynku wydawniczym. To jedyne forum, na którym można śledzić przebieg debaty prawniczej na temat szeroko rozumianego prawa bankowego, z uwzględnieniem nowych tendencji rynkowych dotyczących m.in. rozwoju technologii informatycznych czy usług płatniczych.

dr Jan Byrski,
partner w kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

 

Cenię „Monitor Prawa Bankowego” przede wszystkim ze względu na praktyczne znaczenie zamieszczonych tam publikacji. To pierwszorzędne źródło wiadomości o stanowiskach organów regulacyjnych i bieżących trendach w orzecznictwie sądowym. Stanowi istotną pomoc w pracy osób zajmujących się problematyką compliance w sektorze finansowym.

Izabela Arseniuk,
Compliance Officer, Toyota Bank Polska S.A.

 

„Monitor Prawa Bankowego" prezentujący zarówno poglądy świata nauki, przedstawicieli praktyki, jak tez orzecznictwo i stanowiska nadzorców, jest bezcennym źródłem wiedzy o zagadnieniach ważnych dla praktyki bankowej, związanych z interpretacją nowych przepisów prawa.

Lektura miesięcznika pozwala wyrobić sobie pogląd w sprawie nie tylko z prawnego, ale - co szczególnie ważne dla ochrony interesów klientów banków - również ekonomicznego punktu widzenia.

Dlatego polecam „Monitor Prawa Bankowego" nie tylko służbom prawnym instytucji finansowych ale również pracownikom innych działów.

Katarzyna Marczyńska,
Arbiter Bankowy przy Związku Banków Polskich

 

W ostatnich latach prawo ulega nieustannym zmianom, a ilość nowych aktów prawnych i stopień ich skomplikowania są tak ogromne, że nie sposób zaznajomić się z nimi bez pomocy fachowej literatury. Dotyczy to w szczególności szeroko pojętego prawa bankowego, gdzie aktywność ustawodawców jest tak intensywna, że nauka prawa nie nadąża z analizą dokonujących się zmian, a liczba publikacji naukowych jest bardzo niewielka.

W tej sytuacji, „Monitor Prawa Bankowego” spełnia nieocenioną wręcz rolę publikatora, który jako jedyny na polskim rynku wydawniczym, koncentruje się na prawnych aspektach funkcjonowania sektora bankowego. Czasopismo stoi zawsze na wysokim poziomie merytorycznym, a dobór tematów jest bardzo trafny.

Przyznam, że nie wyobrażam sobie prawnika specjalizującego się w branży bankowej, który nie korzystałby w codziennej pracy z „Monitora Prawa Bankowego”.

dr Marcin Kozaczek,
radca prawny, Bank BPH S.A.

 

„Monitor Prawa Bankowego” jest wartościowy zarówno dla prawników, jak i ekonomistów. Czyta go biuro prawne, compliance i departament skarbu. Wiele ważnych dla praktyki bankowej, często bardzo specjalistycznych i nie poruszanych nigdzie indziej zagadnień jest opisywanych po raz pierwszy właśnie w MPB.

„Monitor” jest zdecydowanie najlepszym na rynku czasopismem o prawie gospodarczym.

Joanna Kornas
radca prawny, mBank Hipoteczny S.A.

 

„Monitor Prawa Bankowego”, który prenumeruję od jego powstania, jest dla mnie ogromnym wsparciem merytorycznym w pracy prawnika doradzającego bankom i instytucjom finansowym. Szczególnie cenne są dla mnie dogłębne analizy aktualnych zagadnień prawnych związanych z praktyką bankową, a także przeglądy orzecznictwa i publikowane glosy.

Miesięcznikowi znakomicie udaje się połączyć praktyczne podejście do problemów prawnych z pogłębioną analizą teoretyczną na najwyższym poziomie. To rzadkie i cenne, dlatego zawsze zachęcam prawników bankowych, aby rozważając trudne zagadnienia prawne najpierw zajrzeli do „Monitora”.

Iwona Mirosz
radca prawny, Kancelaria Mirosz Jankowski

Instytut Szkoleń Prawa Bankowego

Wydawca Monitora Prawa Bankowego
Instytut Szkoleń Prawa Bankowego
ul. Księcia E. Lubomirskiego 5 | 05-250 Radzymin
tel.: +48 22 243 16 91 | email: ispb@ispb.pl | www.ispb.pl

Partner merytoryczny
Allen & Overy